Automobilka Mercedes-AMG patří nesporně ve světě automobilového průmyslu k největším průkopníkům. Jsou ale i chvíle, kdy si ani Mercedes-AMG neví rady. Naštěstí existuje oddělení Mercedesu zabývající se vývojem monopostů F1, kteří si vždy vědí rady.
V rozhovoru pro australský motoristický magazín Motoring přiznal šéf Mercedesu-AMG, Tobias Moers, že další vývoj dvoulitrového turbo motoru, který dává výkon 391 koní, bude možný jen velmi obtížně.
Na tomto motoru, který pohání například nejnovější Mercedes-AMG A45, zkrátka už není místo pro vylepšení. Výrobce se totiž brání přidání dalších turbodmychadel. Dle slov Moerse je přeplňování tohoto motoru na svém limitu a jeho navýšení by mohlo mít spíše negativní účinek.
K tomuto projektu tak byli přizvání i inženýři, kteří se podíleli na stavbě motoru pro tým Mercedesu F1, který poslední dvě sezóny takřka nezná soupeře. Účast inženýrů z F1 také ale má přinést do tohoto projektu další technologie, které známe ze světa formulí. Na mysli máme nyní především systém KERS a ERS.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?