Hyundai pracuje na novém benzinovém motoru. Znamená to konec atmosférických čtyřválců?
Hyundai pracuje na novém benzinovém motoru. Znamená to konec atmosférických čtyřválců? Korejská Hyundai stále více strádá na svou konkurenci. Nenabízí maloobjemový přeplňovaný benzinový motor. V tuto chvíli se ale nejedná jen o konkurenční nevýhodu, ale blíží se chvíle, kdy nebudou jeho motorizace vyhovovat Evropským normám.
Podle informací z Autocaru pracují její inženýři na litrovém tříválci o výkonu přibližně 88 kW a maximu točivého momentu 175 Nm. Dle dalších informací bysme se s ním mohli setkat už příští rok.
První model, který jej dostane pod kapotu, bude i20, která navzdory nové generaci nedosahuje chvályhodných prodejních úspěchů. Spíše naopak. Možná právě moderní motor je cestou za lepšími prodejními čísly.
Dále se počítá s udržením atmosférických čtyřválců v nabídce. Zaprvé kvůli nižší pořizovací ceně a za druhé kvůli určité skupině zákazníků, kteří dávají starším motorům s atmosférickým plněním přednost.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?