Toyota chce za tři roky představit sériový vůz na vodík

Marek Litzman, 10. srpna 2012, 10:22 Google+

Vodík je palivem budoucnosti. Jeden takový pohled na časů příštích nám může poskytnout Toyota, která již brzy bude prodávat sériový vodíkový vůz.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Toyota

Toyota | foto: Archiv AutoRoad.cz

Sdílejte článek

Pokud budou benzínová auta jednou něčím nahrazena, pravděpodobně nebudou náhradou vozy na baterie, ale vozy s vodíkovými články. Vozy na vodík jsou taktéž ekologické, při jejich provozu je jediným odpadním produktem voda, ale na rozdíl od baterií trvá jejich tankování srovnatelnou dobu jako u vozů vybavených konvenčními systémy. 

Toyota ve vodíkových vozech vidí taktéž budoucnost. I proto hodlá v roce 2015 vypustit první sériový vůz na vodíkový pohon. Chce tak zápasit zejména s Hondou, která již své vodíkové vozy v omezené míře prodává.

Vodíkové vozy jsou v principu elektromobily, u kterých je zdroj energie ukryta v palivových článcích. Baterii tedy využívají jen v malé míře jako vyrovnávací zásobu. Právě palivové články však brání vodíkovým vozům ve větším rozšíření. Jsou totiž zatím velmi drahé.

Toyota však tvrdí, že se ji podařilo přijít na způsob, jak výrobu těchto komponent zásadně zlevnit. Díky tomu by se cena mohla dostat k hranici 50 000 dolarů, tedy v přepočtu kolem jednoho milionu korun. Srovnání nemáme, Honda svůj model FCX Clarity neprodává, pouze pronajímá. Podobně jako Honda, i Toyota by měla svůj vodíkový vůz prodávat prozatím pouze v USA, zejména v Kalifornii, kde je již infrastruktura pro vodíková auta částečně připravena.

Palivový článek byl teoretiky popsán již v roce 1838, tedy v době, kdy Nicolas Otto, který zdokonalil benzínový motor do prakticky dnešní podoby, byl ještě dítětem. První reálně použitelný článek byl však sestrojen až v roce 1959. Fungující články byly vynalezeny už v 19. století, avšak byly drahé a neforemné. Díky tomu byly spolehlivě zatlačeny do pozadí jinými způsoby získávání energie.

Současné palivové články v Hondě FCX využívají dvou elektrod, dvou separátorů a elektrolytu. Vodík je přiveden na anodu, kde s pomocí katalyzátoru dojde k odštěpení elektronu. Dochází k řízenému smísení vodíku se vzdušným kyslíkem, při kterém je elektron z vodíku zapojen do elektrického obvodu a generuje tak elektrický proud. Výsledkem reakce je čistá voda a teplo. 

Vodíkové vozy mají pod kapotou nejen palivové články, ale také baterie či superkapacitory. V nich je ukládána energie při brzdění (klasická rekuperace jak ji známe z hybridů i elektromobilů) a fungují také jako vyrovnávací zásoba.

Problémem nasazení vodíkových článků je také nedostatek míst, kde by bylo možné tankovat vodík. Přestože vybudování infrastruktury není principiálně o tolik náročnější než u budování infrastruktury pro LPG, pohybujeme se v bludném kruhu, kde majitelé čerpacích stanic nechtějí investovat do nejisté technologie a zákazníci nebudou chtít kupovat vozy, které není kde tankovat. Česká republika je navíc jednou ze šťastnějších zemí, jedna čerpací stanice na vodík se totiž nachází u Neratovic.

Vytisknout

Diskuze: Toyota chce za tři roky představit sériový vůz na vodík

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Škoda Superb Combi IV

TEST Škoda Superb IV 2,0 TDI 110 kW L&K – nový manažerský ideál přijíždí!

subaru brz

TEST Subaru BRZ Limited AT – je lepší volbou automat či manuál?

EcoWheel Squer mini

TEST EcoWheel Squer mini – celoroční alternativa ke skútru, která zaparkuje všude

Subaru Crosstrek

TEST Subaru Crosstrek e-BOXER Executive – sen každého chalupáře či správce lesů?

Amarok

TEST Volkswagen Amarok Aventura – lepší i levnější, než první generace, bravo!

Subaru Forester

OFF ROAD TEST: Subaru Forester – jak zvládá náročný terén ?

Peugeot 508

TEST Peugeot 508 GT Plug-in Hybrid 225 – jeden z nejlepších liftbacků na trhu?

Cupra Formentor VZ

TEST: Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 310k – sportovní SUV, které dá stovku pod 5 vteřin

Ilustrační foto

Zelená karta v mobilu. Vystačíte s ní v zahraničí?

citroën berlingo

Akční ceny u nového Citroënu Berlingo - je k mání s benzínem, dieselem i elektromotorem

volkswagen caddy

TEST Volkswagen Caddy 2.0 TDI Life – rodinný univerzál s kompromisy

Citroen C4 X

TEST: Citroen C4 X 1.5 BlueHDI 130 Shine – moderně vypadající retro za skvělou cenu

For Caravan

Na karavany a lodě? Již tento víkend v PVA EXPO PRAHA

reklama

Doporučujeme

fiat 500

Fiat 500 Sportster - 340 koní a znížená strecha

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud