Downsizing dorazil definitivně i do Mnichova. Všechny budoucí čtyřválce budou mít turbo.
Dle zdrojů přímo z automobilky BMW budou mít všechny budoucí řadové čtyřválce přeplňování. To zahrnuje všechny motory do výkonu 245 koní. Vyšší výkon už budou mít na starosti šestiválce.
Každý z nich bude postaven na stejném hliníkovém bloku. Lišit se budou hlavně použitými turby a softwarem nahraným v řídící jednotce. Stejný postup používá mnoho jiných automobilek. Hlavním důvodem je zde úspora nákladů.
Vnitřek válců bude krýt vrstva železa tlustá pouze 0,3 mm, oproti současné vrstvě litiny tlusté 1,5 mm. To přinese zvýšenou životnost motoru, stejně jako jeho nižší hmotnost.
Premiéra těchto motorů se odehraje v modelu X1, kde se představí jeho nejvýkonnější verze s 245 koňmi. Ta bude vybavena Twin-scroll turbem, variabilním časováním ventilů double-VANOS a plnícím tlakem až 200 barů.
Kompletní řada nových přeplňovaných čtyřválců se představí pravděpodobně příští rok v modelech řady 3.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?