Polo je s více než 18 miliony vyrobenými vozy jedním z nejúspěšnějších kompaktních vozů na světě. Volkswagen nyní ve světové premiéře představuje nový evoluční stupeň modelu Polo, jehož předprodej bude zahájen již v květnu.
Design, technika a nabídka výbav bestselleru prošly důkladnou modernizací, navíc byla výrazně rozšířena standardní výbava. Všechny verze jsou mimo jiné vybaveny LED světlomety, zadními LED svítilnami, digitálními přístroji Digital Cockpit, informačním a zábavním systémem a multifunkčním volantem. Polo ale nyní nabídne částečně automatizovanou jízdu v celém rozsahu provozních rychlostí díky na přání dodávanému asistenčnímu systému IQ.DRIVE Travel Assist.
Nové Polo používá technologie, které byly doposud k dispozici pouze ve vyšších třídách. Zákazníci si mohou objednat například na přání dodávaný asistenční systém IQ.DRIVE Travel Assist, který je v segmentu modelu Polo naprostou novinkou. Tato funkce kombinuje nový prediktivní adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) a asistenční systém Lane Assist pro jízdu v jízdním pruhu, který se nyní dodává standardně pro všechny verze modelu Polo. Výsledkem je nový asistenční systém umožňující částečně automatizovanou jízdu. Sotva by se v segmentu modelu Polo našel jiný vůz, který by nabízel tak široké spektrum inovativních asistenčních systémů jako Polo.
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.