Poněkud netradičně vypadající model městského crossoveru připomínajícího žábu je ve výrobě už od roku 2010. Proto přišel čas, aby se dočkal omlazení. Zamaskované prototypy se prohánějí ve Španělsku.
Facelift přináší tradičně jen drobné změny bez zásahů do konstrukčních částí, proto lze očekávat přepracovanou přední masku, světlomety s novou grafikou a nový přední nárazník s odlišně tvarovanými přívody vzduchu. Záď bude také dotčena modernizací, týká se nárazníku a koncových světel.
Nissan by mohl nabídnout faceliftovaný model Juke s 1,2 litrovým motorem DIG - T, který si půjčí od modelu Qashqai druhé generace. Zmíněný agregát nabízí 85kW a 190 Nm točivého momentu a bude pravděpodobně sloužit jako náhrada za starší 1,6 s přirozeným sáním motoru.
Zdroj: worldcarfans.com
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.