Aktuálně vám přinášíme krátký rozhovor s Lukášem Pondělíčkem před Valašskou rally.
Lukáš Pondělíček je na tratích rychlostních zkoušek od roku 2006, když debutoval na Rally Vysočina Okříšky. V témže roce byl ve sprintech jedenáctý ve třídě A6. V roce 2007 se mu dařilo o poznání lépe, celkově byl pátý ve třídě A6 MMČR a v prostředním mistrovství byl čtvrtý v A6.
Rok 2008 tým pokračoval s Felicií Kit Car, ale již od Rally Český Krumlov tým pořídil Citroen C2 R2. Celkově to Lukáše vyneslo na čtvrté místo v MMČR .
Nyní již dáme slovo samotnému jezdci.
V loňské Valašské rally jste skončili ve třídě poslední, ale to bylo ještě s Felicií. V polovině loňské sezóny jste změnili techniku na Citroen a pak se začalo dařit, jak to vidíš na Valašce? Konkurence bude obrovská."Na třetí RZ jsem byl 4 minuty venku, proto to poslední místo - jinak Felda poslední nedojížděla o 2 týdny později byla 3 na Šumavě. Dál jsem jel jen pro radost - byl to také první závod s Pavlem (Dreslerem). Tak jsme se vzájemně testovali,"."C2 je super auto, na podzim jsem se trochu do toho obul zařídil ve Francii MAXE v plné poslední verzi. Takže do Valmezu jedu zkoušet zbrusu nové auto, hledat nastavení a hlavně nerozbít :-) . Konkurenci nějak neřeším pojedu si svoje v MAXU je tolik nového, ".Vysvětli prosím čtenářům co přesně obnáší název auta Citroen C2 R 2 MAX?"První byl C2 chalenge, potom C2R2 a nakonec C2R2 MAX - přirovnal bych to asi evo1.evo2.evo3. Název R2 byl uveden současně se vznikem třídy R2."
Valašská rally patří k podnikům s velmi náročnými tratěmi, jaká trať ti vyhovuje a co říkáš k tratím letošní Valašky?"Vůbec netuším kudy se jede, nějak se o to nikdy moc nezajímám. Jedu tam co mi Pavel řekne :-). Ale tratě na Valašsku se mi vždycky líbily. Mám rád Krumlov a Hustopeče,"Bude konec března, počasí může být všelijaké, na jakém povrchu se ti nejlépe jede?"Mám rád suchý čistý nerozbitý asfalt a taky když hodně prší, nemusím vytahané bláto a polosucho,".Děkuji za rohovor.
Lukáš Pondělíček - Pavel Dresler, Citroen C2 R2 Max, mají startovní číslo 51.
Foto: Luboš Jánoš, Rallyzone.cz - Tomáš Urban
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.