Hypersport Venom F5 má být nástupcem Venomu GT, který je tu s námi již několik let, během kterých si sáhl na titul nejrychlejšího kupé a nejrychlejšího kabrioletu světa. Hennessey to ale nestačí, a chce jít ještě dál. Navíc je tu Bugatti Chiron, auto, které s pořadím v maximální dosažené rychlosti neustále hýbe.
O připravovaném modelu Venom F5 se hovoří již pěknou řádku let, nicméně od roku 2014, kdy automobilka Hennessey vypustila pár základních dat o výkonu nového Venomu, veškerá informační kampaň skončila. Až dodnes
Hennessey Venom F5 má být představen v průběhu letošního roku. Model je chytře pojmenován podle Fujitovy stupnice, která definuje síly tornád. Kategorie F5 označuje to nejsilnější, s rychlostí větru mezi 420 km/h a 511 km/h. Čísla prý nejsou náhodná a jak tvrdí v Hennessey: „F5 bude mít jasný cíl v Bugatti Chiron a dosažení rychlosti blížící se 300 mph (482 km/h).
Zatímco Venom GT vycházel z Lotusu, Venom F5 má být nově postaven zcela od základu. K dosažení takové rychlosti má dopomoct především nové jedinečné šasi, aktivní aerodynamika a ultralehká váha. Konkrétní čísla ale úpravce nezveřejnil.
I motor zatím zůstává záhadou, a tak nezbývá než vycházet z hodnot, které Hennessey uvedl již dříve. Ta slibují uvnitř Venomu F5 motor o výkonu 1118 kw (1500 koní). Výkonný ředitel Hennessey k tomu uvedl: „Jsme velmi nadšeni z nové konstrukce, aerodynamiky a technologie, kterou naše F5 vlastní.“
Nový Venom F5 pak označil jako „promyšlenou agresi na kolech“.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.