Komentář Aleše Lopraise ke druhé etapě Silk Way Rally 2013.
„Všechny zdravím. Dnes nás Královna krapet potrápila. Ztratili jsme poruchou s přísunem paliva přes 40 minut. Prorazili jsme nádrž a palivo nám vyšlo tak tak do cíle druhé etapy. Nádrž jsme museli zalepit a odvzdušnit. Rovněž jsme se dneska potýkali s nefunkčním interkomem a navigací. Byla to pekelná etapa. V poslední části jsem neskutečně zatáhnul a naše Tatra nám to vše vrátila. Stáhli jsme maximum možného. Jsme celkově šestí. Ztráta mě mrzí, ale je to nedílná součást našeho testu nového kamiónu,“ komentoval dnešní etapu a starosti na trati Aleš Loprais.
Zítra nás čeká třetí etapa z Volgogradu do Astrachaně. Rychlostní zkouška „Směr: Kaspické moře!“ je z 55% tvořena rychlým úsekem ve stepích, 35% pomalým technickým úsekem na písčitém povrchu a 10% trasy se pojede na písčitém povrchu s dunami. Po 115-ti kilometrovém spojovacím úseku bude čekat na závodníky téměř 500 kilometrů rychlostní zkoušky, která bude odstartována v nejvyšším bodě stepi Khazar. Terén bude mít v této oblasti, která je známá pro své kočovné obyvatelstvo, znaky pouště. Po 230 kilometrech budou závodníci opět směřovat k písečným zónám. Organizátoři připravili 200 km etapy na písčitých tratích, na posádky čeká velké množství terénních úseků. Není neobvyklé, že denní teploty v této oblasti dosáhnou 40 °C. Postupně ale bude písek ustupovat stepím. Rychlost terénu se bude neustále zvyšovat a v posledních kilometrech rychlostní zkoušky zamíří závodníci k pobřeží Kaspického moře.
Zprávy z rallye můžete sledovat na ČT Sport v pořadu Automobilový sport Silk Way Rally 2013 ve vybraných dnech a časech:08/07 21:55, 09/07 22:25, 10/07 22:00, 11/07 21:00, 12/07 21:55, 13/07 22:00http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/08.07.2013/Snad zítřejší náročná etapa bude bez větších komplikací, ale horko jako v pekle tam stejně určitě bude. Držíme pěsti oběma posádkám! Také jejich vozidlům Princezně a Královně zítra hodně štěstí!
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?