Z obsahu...
Oficiální mapy XXXI. Bonver Valašské rally 2012 Roman Kresta - Díky Škoda Motorsportu bude mistrák zajímavý Václav Pech - S žádným autem jsem dosud v zatáčkách nejel tak rychle jako s Mini Billy Latif - Na rallysport nezanevřelCestou do Zlína na setkání a rozhovor s Billem Latifem (nar. 15. 9 . 1970) jsem si v autě pouštěl písničky Divokého Billa. Paradoxně bývalý úspěšný valašský spolujezdec byl donedávna taky divoký. Je pravdou, že už se ve svízelné situaci změnil, ale humor ho rozhodně neopustil. I když podpírají v současné době jednačtyřicetiletého jezdce berle, bránice po setkání s ním mě od smíchu dlouho bolela. Jiří Navrátil - V rally bojuješ sám za sebe Michal Hrabánek - Naším cílem je hattrick v IRC značekŠkoda Motorsport už má za sebou první úspěšné starty ve všech prioritních šampionátech sezony 2012. Šéfa týmu Michala Hrabánka jsme před letošní premiérou na českých tratích při Valašské rally požádali o rozhovor.Motorsport Italia - Ze dne na den továrním týmemVozy Mini italské stáje Motorsport Italia byly připraveny ke startu ve Švédsku na základě dříve registrovaných názvů, když se tři dny před startem vše změnilo. Z Arminda Arauja a Paula Nobreho se stali tovární jezdci. Oni i jejich tým, jak se zdá, byli skoro posledními, kteří se o tom dozvěděli… Opel Ascona - úspěšná limuzínaNěmecká značka Opel se v minulém století angažovala v rally hned několika modely. Nejúspěšnější byla překvapivě hranatá rodinná limuzína s názvem Ascona. V současnosti reprezentuje automobilku nejlépe český jezdec Miroslav Janota, který loni získal s Opelem GT/E titul v ME historiků v kategorii 2. SATA Rally Acores - Skandinávský duelSedmý ročník seriálu Intercontinental Rally Challenge zahájila netradičně Rally Azores. Ostrý souboj mezi obhájcem titulu IRC Mikkelsenem a loňským vítězem Hänninenem rozhodly hodiny finského jezdce. Podle očekávání dominovali jezdci na vozech Škoda Fabia S2000, kteří obsadili čtyři příčky mezi pěticí nejrychlejších účastníků soutěže. Corona Rally Mexico - Druhý hattrick LoebaSébastien Loeb a Mikko Hirvonen získali při Corona Rally Mexico pro Citroën Total World Rally Team první double sezony. Naopak mnoho problémů trápilo konkurenční fordy, a tak se Petter Solberg musel spokojit s bronzem. Africa Eco Race 2012
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?