Valentino Rossi a Marcus Gronholm, dva mistři světa z rozdílných motoristických disciplín se proti sobě postaví na start letošního ročníku Monza Rally Show.
Seveřan usedne do cocpitu Subaru Impreza WRC a „božský“ Valentino, vítěz tohoto podniku z let 2006 – 2007 do osvědčeného Fordu Focus WRC. 27. – 29. listopadu budou bavit diváky na okruhu v Monze nejen tito dva mistři světa, ale i další věhlasná jména motocyklového a automobilového sportu.
Za zmínku stojí účast čtyřnásobného vítěze Monza Rally Show Rinalda „Dinda“ Capella, který bude bojovat s „mistrovským“ Citroenem C4 WRC. Druhou C4 představí Felice Ré a dvě mladší „sestřičky“, Xsary WRC, Alessandro Caffi a Mirco Virág. Stejný vůz jako Rossi, budou po okruhu vodit Mauro Trentin a další zástupce motoGP Marco Simoncelli. Domácí značku Fiat bude zastupovat Luca Rossetti s Abarthem Grande Punto S2000 a další dva vozy S2000 představí Paolo Andreucci a Andrea Dallavilla oba Peugeot 207 S2000. Francouzskou značku budou zastupovat ještě Luigi a Fabricio Fontana či Alesandro Perico, všichni Peugeot 206 WRC. Za volant novější 307 WRC usednou Tobia Cavallini a Corrado Fontana. Subaru, značka, o které jsme přinesli první díl našeho seriálu, nebude zastoupena jen jedním speciálem s Marcusem Gronholmem za volantem, ale další dvě WRC od japonské značky představí Fabio Babini a Andrea Navarra. Na startu bude mít zastoupení i Česká republika v podobě účasti mladoboleslavské Škody Fabia WRC, za jejíž volant usedne Piero Longi.
Promo video k letošnímu ročníku Monza Rally Show.
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?