Pomalu se blíží podzim a s ním i vyvrcholení většiny rallyových šampionátu. Aby sledování jednotlivých podniků bylo zajímavější, vyhlásíme v průbehu podzimu několik soutěží. První začíná dnes.
V průběhu následujících tří měsíců vyvrcholí čtyři nejsledovanější šampionáty - WRC, IRC, MMČR a MČR. V současné době není ani v jednom z těchto seriálů rozhodnuto o vítězi. Proto jsme se rozhodli trošičku oživit sledování výsledků a připravit pro vás několik soutěží. Ve všech půjde o tipování. Ne vždy se však bude tipovat to samé. Někdy se budou tipy týkat výsledků, a někdy věcí, které s danou soutěží přímo budou souviset. Celkově pro vás připravíme šest soutěží a každá z nich bude mít svých pět výherců. Po každém kole totiž vylosujeme ze správných tipů pět výherců a těm pošleme tričko RallyZone.cz Dohromady tak během podzimního tipování s RallyZone.cz rozdáme třicet triček. Tak neváhejte a zapojte se do tipování.Soutěž bude vždy vypsaná týden před podnikem, ke kterému se bude vztahovat. Tipovat se bude vždy od pondělí 00:01 hodin do pátku 8:00 hodin.Pravidla soutěže:Kdo s námi už někdy hrál tak zjistí, že pravidla jsou velmi podobná, jako v předchozích soutěžích. 1. Každý soutěžící může poslat jen jeden e-mail s odpovědí. 2. Soutěž odstartuje vždy ve vybrané pondělí v 00:01 hodin a ukončena bude vždy v pátek v 8:00 hodin.3. Platné budou jen ty e-maily, ve kterých bude kromě tipu uvedeno i jméno a adresa tipujícího. Krom toho je třeba také připojit velikost trička kterou v případě výhry požadujete. Lze volit z velikostí L, XL.4. Vylosovaným výhercům zašleme e-mailem informaci o tom, že vyhráli a automaticky jim bude odesláno tričko českou poštou. 5. Jména všech pěti vylosovaných zveřejníme na našich stránkách hned po losování. 6. Své odpovědi zasílejte ve tvaru – Kolo soutěže, soutěžní otázka a váš tip. (př. 2.kolo; Kolik kol má vůz vítěze?; Tip: sedm)7. Své tipy posílejte na adresu soutez@rallyzone.cz a jako předmět zprávy napište "podzimní tipování".První kolo:První kolo soutěže začne už dnes. O víkendu se pojede další podnik serie IRC a v něm se čeká souboj mezi Janem Kopeckým a Krisem Meekem o první příčku v šampionátu. Proto i naše tipovací otázka bude souviset s tímto tématem. Tady je:Vyhraje Jan Kopecký na Rally Principe de Asturias více rychlostních zkoušek než Kris Meeke? Ve vaší odpovědi se tedy objeví buď ANO nebo NE. Jiné odpovědi nebudou do soutěže přijaty.Tolik k soutěžím. Redakce RallyZone.cz vám už jen přeje čistou mysl při tipování a štěstí při losování výherců. Redakce RallyZone.cz
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.
Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.
Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.
Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.