U Mitsubishi je již poslední nadějí na solidní výsledek Joan Roma. Ostatní tři tovární speciály musely odstoupit.
Mitsubishi ztratilo svoji největší naději v argentinském písku. Stéphane Peterhansel musel po problémech s motorem jen pár kilometrů po startu sedmé etapy odstoupit. Den předtím musela odstoupit další hvězda v barvách Mitsubishi, byl jí Luc Alphand. Japonec Masuoka odstoupil hned v první etapě, když měl problémy s motorem. Jedinou nadějí tak zůstavá Joan ("Nani") Roma. Ten je v průběžném pořadí čtvrtý. „Pro nás to teď není lehké. Každý den se situace mění. Všichni pracují velice tvrdě na možném vítězství. Uděláme pro to vše,“ říká Roma, i když na vedoucího Sainze s VW ztrácí okolo půl hodiny. Japonci se obávají, aby i Romu nepotkaly problémy s motorem, jako již dva ze čtyř speciálů tří diamantů. „Naši inženýři v Japonsku a ve Francii na tom tvrdě narychlo pracovali. Motor již běží lépe. Doufám, že v druhém týdnu budeme moci pořádně zabrat. Bohužel nemám žádné sesterské auto jako podporu. Udělám ale vše pro to, abych dosáhl co nejlepšího výsledku,“ zakončil Roma.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.