Malcolm Wilson osedlal Ford a vyhrál

Mikkelsen, Andreas
Mikkelsen, Andreas, foto: www.andreasmikkelsen.com
Tomáš Musil 17. listopadu 2008 19:09
Sdílej:

Malcolm Wilson, šéf továrního týmu Ford, je poslední dobou známý především svými výroky. Nyní si ale vyměnil se svým jezdci role a usedl do závodního auta. Na Roger Albert Clark Rally pak s přehledem dominoval.

Malcolm Wilsona netřeba dlouze představovat. Když se v pauze před posledním závodem sezony naskytla možnost odskočit si na rally historiků, nebylo na čím váhat. Wilson usedl do Fordu Escort Mk2 a bojoval proti vozům, jako jsou Lancia Stratos nebo Porsche 911. Soutež měřila celkem 946 mil, z toho 204 bylo soutěžních rozdělených do 31 RZ. Po celou dobu se Wilson držel na prvním místě s luxusním náskokem, v sobotu to pak ale vypadalo, že McCormack se vrátí zpátky do boje o prvenství, když stáhl náskok na 56 sekund. Pak však havaroval a Wilson si se svým navigátorem Johnem Millingtonem už náskok pohlídal. "Jsem velmi šťastný. Roger Clark byl můj hrdina a vyhrát soutěž, která nese jeho jméno je pro mě opravdu pocta. Věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého, proto jsem se velmi pečlivě připravoval a nakonec se to vyplatilo. Musím však také poděkovat Johnovi, protože byl velmi dobře připravený a i díky němu jsme dnes vyhráli. I borci v našem týmu odvedli dobrou práci. Auto fungovalo po celou dobu precizně a neměli jsme žádné problémy. Jsem rád, že stále můžu být stejně rychlí jako soupeři."
Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.