Loeb: Do Japonska za titulem!

Loeb, Sébastien
Loeb, Sébastien, foto: Citroën Sport
Tomáš Musil 23. října 2008 21:38
Sdílej:

Příští víkend nás čeká předposlední závod sezony, Japonská Rally, a je jasné, že Sebastien Loeb zde bude chtít zúročit svůj náskok a v klidu si dojet pro titul mistra světa. Ale pozor, v podobné situaci byl již minulý rok a tehdy v Japonsku selhal.

Když se rok zpátky tahali o titul Loeb a Gronholm, bývaly to souboje na ostří nože. Do Japonska přijížděl jako vedoucí muž Gronholm, ale v první etapě chyboval a Loeb tak měl volnou cestu, aby se vyšvihl do čela. Nakonec ho však zradil motor jeho Citroenu a Francouz tak mohl litovat nevyužité příležitosti. Ke smůle Gronholma chyboval i na další rally a titul těsně získal Loeb. Letos je situace trochu jiná. Letošní suverén vyhrál z dosavadních 13 podniků rovných deset a dva závody před koncem má čtrnáctibodový náskok na Hirvonena, vítěze Japonské rally z minulého roku, tak že má vše ve vlastních rukou. Stačí šest bodů a budeme znát mistra světa pro rok 2008. "Máme hodně konkurenceschopné auto a čeká nás pak i Rally na Britských ostrovech, tak že situace není nikterak stresující, nicméně náš cíl je jasný – titul chceme získat už teď v Japonsku. Pak bychom mohli jet do Walesu už jen s myšlenkami na vítězství. Pokud náš rival vyhraje, potřebujeme šest bodů, to je třetí příčka, tak že to budeme mít na vědomí při startu a pak se uvidí, jak se vše vyvine. Budeme si hlídat tempo a plně se soustředit, abychom nechybovali. Rally se jede v nové lokalitě a v sázce je titul mistra světa, to dohromady přidává na stresu, ale v téhle situaci nejsme prvně," prohlásil Loeb.
Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.