Audi dalo svému jezdci, Loicu Duvalovi, z končícího programu v Le Mans/WEC šanci, aby si vyzkoušel speciál na DTM. Francouz a další tři mladíci změřili své síly na trati s Jamiem Greenem a René Rastem.
Loic Duval patří mezi jezdce, které postihl odchod Audi z Le Mans. 34 letý jezdec, který jezdí také ve Formuli E, teď dostal od svého zaměstnavatele milý dárek - vítěz Le Mans a WEC z roku 2013 si na okruhu Jerez de la Frontera vyzkoušel Audi RS5 DTM. Audi navíc dalo šanci i dalším třem mladíkům.
Těmi jsou: pilot z GP3 a chráněnec McLarenu Nyck de Vries (Holanďan, 21 let), jezde GT-Masters Kelvin van der Linde (Jižní Afrika, 20 let) a Dion von Moltke (USA, 26), který letos jezdil za volantem Audi v IMSA SportsCar Championship ve třídě GTD-Class. To Mercedes si vyzkoušel vice-mistra evropské Formule 3 - Maximiliana Günthera.
Jezdci Audi dostali také možnost poměřit své síly se dvěma jezdci z DTM - Jamie Greenem a René Rastem. Jenže bez ohledu na výsledky testů, šance na kokpit pro sezonu 2017 je velmi malá. V DTM došlo k poklesu na 6 vozů na jednu značku, což ukazuje na potřebu počty jezdců snižovat.
Audi také pokračuje s vývojovými pracemi na voze pro sezonu 2017, teď navíc začaly také testovací práce. S prototypem na rok 2017 zatím jezdili Jamie Green a Mattias Ekström.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.