Jezdec týmu Audi, Mike Rockenfeller, před posledním závodem na Hockenheimringu mění tým - Němec se posune do týmu Abt Sportsline na místo, které uvolní pro tento závod Mattias Ekström.
Mistr DTM z roku 2013 jezdí již od sezony 2012 ve Phoenix týmu, nikoliv v továrním týmu. Mike Rockenfeller se stane pro poslední závodní víkend týmovým parťákem Edoardo Mortary, který bojuje o titul šampiona s jezdcem BMW, Marco Wittmannem.
Volné místo po Ekströmovi zaujímá René Rast, který letos pojede již druhý závodní víkend. Rast pak pojede v týmu Phoenix (společně s Timem Scheiderem).
Němec si letos debut v DTM odbyl na holandském Zandvoortu. Následně se zúčastnil testu pneumatik na Hungaroringu, aby se tak připravil na finálový závod sezony. To příprava na Zandvoort, kde zaskakoval za zraněného Adriena Tambaye, byla podstatně kratší.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.