Kvůli nákladům spojeným s vývojem nového pohonného ústrojí ve výši až 25 milionů EUR chce DTM příchod dvoulitrových turbomotorů odsunout do budoucna. Nepřijde ale o zamýšlenou spolupráci se Super-GT?
V DTM došlo k posunu zavedení dvoulitrových turbomotorů, které měly vozy německé série DTM pohánět už od roku 2017. Dle informací německého serveru 'Motorsport-Total.com' mělo toto rozhodnutí padnou zkraje týdne na jednom z jednání, důvodem jsou odhadované náklady v minimální výši 25 milionů EUR, které by byly spojeny s vývojem těchto agregátů. Vše by tak mělo zůstat při starém a používat by se nadále měly atmosferické V8. Nicméně budoucnost zůstává otevřená.
Změny by teoreticky mohly přijít od roku 2019, to by totiž rozložilo vysoké náklady do více roků. Nakonec nové motory jsou v podstatě ve vývoji už od roku 2014 a už spolkly nemalé částky na vývoj. V odborných kruzích se v otázce motorů také říká, že za tímto odložením příchodu nových motorů stojí jeden výrobce, který měl s jejich vývojem potíže, když se nebyl schopen dostat na požadovaný výkon, a tak šlápl na brzdu.
Připomeňme, že cílem zavedení nových motorů je hlavně větší show pro diváky a zatraktivnění závodů, ve kterých by se jezdci měli prezentovat ve vozech s výkonem až 650 koní. Pak je tu ještě také letité téma kooperace DTM s japonskými Super-GT.
V Japonsku už vozy v této sérii jezdí s dvoulitrovými motory s turbem. Honda, Nissan, Lexus a šéf série, Masaaki Bandoh, už prezentovali plány na společný závod DTM a Super-GT v roce 2017 ve Fuji. Ten by samozřejmě dával smysl pouze při použití stejné techniky. Čemuž se teď DTM, zdá se, spíše vzdaluje. Výrobci na Dálném východu už navíc přijetím některých částí pravidel z DTM utratily nemalé finanční částky.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?