Plánované nasazení turbo motorů do Deutsche Tourenwagen Masters od sezony 2017 se zřejmě může dočkat odložení, blokuje jej totiž Mercedes AMG.
Tři značky, které se v DTM prezentují, se v minulosti shodly na tom, že by od sezony 2017 používaly dvoulitrové čtyřválce s turbem. Sezona 2016 by tak měla být poslední pro aktuální V8. Nové jednotky by měly produkovat kolem 650 koní, což je takřka o 200 více než ty současné.
Nicméně dle německého Auto Motor und Sport Mercedes AMG zablokoval vývoj nového motoru, na jednání s Audi a BMW mělo být dohodnuto odsunutí jeho nasazení až na rok 2019. Toto Wolff, šéf Mercedes Motorsport, obhajuje toto rozhodnutí, které bylo učiněno z důvodu vysokých vývojových nákladů.
"Věříme, že hodnota zábavy v DTM nebude zavedením nového motoru nijak signifikantně změněna, nicméně náklady budou, a to je důvod, proč se s oběma dalšími výrobci snažíme o alternativní scénář," řekl Wolff.
Jeden člověk obeznámený se situací řekl, že vývojový proces je v pokročilé fázi a dle něj není pravděpodobné, že by náklady nějak výrazně vzrostly. To podporuje nejrůznější (dosti divoké) zvěsti o tom, že Mercedes přemýšlí o odchodu z DTM a oddálením nasazení nových motorů chtějí stuttgartští dosáhnout toho, aby už nové motory nemusely vyvíjet, ale na druhou stranu "upotřebili" nově představený model.
Toto Wolff s tím samozřejmě rezolutně nesouhlasí: "Mercedes chce zůstat v DTM a společně s dalšími výrobci sérii přidat novou vizi." Zdržení ve vývoji nových motorů také oddaluje příchod nové série “Class One”, která má vzniknout jakousi fúzí DTM, japonských Super GT a amerických IMSA. Očekávalo se, že první společný podnik by mohl být právě někdy v roce 2017.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.