Dieter Gass, šéf Audi pro DTM, řekl, že chování ostatních jezdců, které se dostalo na Norisringu Jamiemu Greenovi, je nepřijatelné. Ve druhém závodu dostal vedoucí jezdec tabulky po četných kolizích defekt. Před víkendem na Norisringu měl Brit skvělou bilanci - 3 vítězství ze 4 závodů. Ale na městské trati to byl obtížný víkend pro celou Audi.
V důsledku povedeného vstupu do sezony navíc měli někteří jezdci Audi svá auta těžší o plných 30 kg než jezdci BMW. Není tedy divu, že piloti čtyř kruhů bojovali s nastavením. V sobotu byl Green nejlepším z jezdců Audi (kvalifikoval se jako 3., dojel jako 7.). Ale v závodu měl nehodu s Paulem di Restou.
Skot jeho manévr v šikaně označil jako 'hloupý'. Komisaři se však rozhodli nijak netrestat. V neděli na čelo Jamie nestačil a v zatáčce číslo 1 jej předjel Maxime Martin. Jenže při natlačení se na vnitřek způsobil Belgičan jezdci Audi defekt, takže se po další zastávce propadl až na 19. místo.
Výsledkem je tedy zmenšení nákoku z 23 na 11 bodů. "Chování, které se dostávalo Jamiemu na trati, je neakceptovatelné. Nebylo to OK. Když musí auto zajet do boxů po souboji na trati, aby dostalo nové pneumatiky a nebo je třeba něco opravit, pak to není v pořádku," říká Dieter Gass.
"Mrzí mě, že ředitelství závodu tento incident neřešilo." V závěrečném kole nedělního závodu došlo na další souboj, ve kterém byl namočen jezdec Audi. Bruno Spengler předjel v zatáčce číslo 1 Mattiase Ekströma - i když došlo ke kontaktu, Gass tento souboj označil jako "tvrdý, ale fair."
"Jasně, můžete říci, že o podium by se mělo bojovat tvrději. Ale Bruno ke mně byl fair po hodně, hodně dlouhou dobu a já nechci zničit náš vztah. Když byl rychlejší, nechal jsem mu prostor pro předjetí - on si na to vzal dost času," popsal Švéd Mattias Ekström.
"Je to krok správným směrem. Byla to zábava jet proti Ekimu. Byl pořád ve stopě a nikdy neminul apex nebo něco podobného. Nakonec jsem musel najít malou skulinku, ta byla v zatáčce číslo 1. Pak jsem tam prostě namáčkl svůj nos. Trošku jsme se dotkli, ale z mé i jeho strany to bylo fair. Byl to opravdu dobrý souboj," dodal Bruno Spengler.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?