Šéf závodního týmu Mercedes, Wolfgang Schattling, věří, že stewardi o víkendu chybně penalizovali Roberta Wickense místo Pascala Wehrleina, což vedlo v černou vlajku pro Kanaďana.
Schattling řekl, že tým nechal svého jezdce dále kroužit po dráze, protože měl pocit, že stewardi chtěli dát penalizaci původně Wehrleinovi, který měl při výjezdu ze zastávky v boxech kontakt s pozdějším vítězem závodu, Marco Wittmannem. Dle šéfa Mercedesu se komisaři spletli a identifikovali špatné auto. Dle našeho názoru měl být penalizován také spíše Wehrlein než Wickens... "Robert z našeho pohledu neudělal nic špatně," říká Wolfgang Schattling. "Během závodu jsme byli přesvědčeni, že tam muselo dojít k nedorozumění, protože tam byly dva incidenty - jeden s Pascalem a druhý s Robertem. Pascal měl z našeho pohledu nebezpečné vypuštění, které nebylo penalizováno, ale Robert ne, protože do pitlane přijeli nárazník na nárazník a odjížděli stejně." "Zničit závod někomu, kdo dle našeho názoru odváděl skvělou práci, není to, co bychom očekávali. Snažili jsme se přesvědčit komisaře, že to muselo být nedorozumění a to zabralo nějaký čas, takže proto nakonec ta černá vlajka. Neznamenalo to, že by Robert nechtěl zajet, bylo to naše rozhodnutí." Timo Glock po závodě dodal, že musel zpomalit, aby se vyhnul kontaktu s Wickensem, dle něj tedy komisaři činili dobře. "Nakonec mi nenechal žádný prostor. Musel jsem zpomalit, abych nenaboural do zdi a nebo do něj. Kdyby mi nechal o něco málo více místa, pak by byla situace možná trochu jiná. Vmáčknul se přede mne, musel jsem brzdit a nakonec je to rozhodnutí komisařů - a oni rozhodli takto. Bylo to správné? Těžko říct, ale neměl jsem tam žádný prostor." Jen dodejme, že penalizace se zpětně dočkal i Pascal Wehrlein, který bude na startu dalšího závodu na Nürburgringu odsunut o tři místa zpět.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?