HUNGARORING TEST - DEN II.: Hlavní otázkou druhého dne testů v Maďarsku bylo, jestli je na tom Mercedes opravdu tak špatně, jak včerejší výsledky naznačovaly, nebo je jeho forma konkurenceschopná. Dalším otázníkem bylo Audi, které včera dominovalo.
Nicméně i ve druhém dnu předsezonních testů na maďarském Hungaroringu bylo nejrychlejší Audi, tentokrát pilotované nováčkem série, Nico Müllerem. Jezdec týmu Rosberg dokázal odpoledne zajet kolo za 1:37,505 min. Porazil tak včerejší čas Miguela Moliny (1:37,792 min). "Byl to skvělý první den s Audi a v DTM," řekl Nico Müller. "O časy se teď opravdu nezajímáme, ale i tak je vždy hezké být na čele výsledkové listiny než v její hlubině."
21letý mladík skončil ve výsledkové listině o 0,410s před týmovým kolegou od Audi, Mattiasem Ekströmem. Třetí nejrychlejší čas zajel Gary Paffett na Mercedesu. Tito tři muži se dnes jako jediní dokázali dostat pod 1:38min. Čtvrtý byl navrátilec do DTM pro tento rok, Skot Paul di Resta. Až na pátém místě bylo první BMW, za jehož volantem seděl Marco Wittmann. "Zvládli jsme odjet náš naplánovaný program a získat tak nějaké cenné zkušenosti," řekl Marco Wittmann.
"Nesnažíme se zajíždět nejrychlejší časy na kolo, spíše se snažíme zvládnout náš program a získat tolik informací, kolik je jen možných získat a zatím to byl velmi pozitivní test," dodal jezdec hájící barvy týmu RGM. Za ním následovali další jezdci BWM, nováček Antonio Felix da Costa, Joey Hand a Bruno Spengler.
Oficiální video z druhého dne testů zde.
Výsledky úterního testu: 1. Nico Muller (Rosberg Audi); 1:37,505min 2. Mattias Ekstrom (Abt Audi); 1.37,912min., +0,407s 3. Gary Paffett (HWA Mercedes); 1:37,927min., +0,422s 4. Paul di Resta (HWA Mercedes); 1:38,121min., +0,616s 5. Marco Wittmann (RMG BMW); 1:38,160min., +0,655s 6. Antonio Felix da Costa (MTEK BMW); 1:38,168min., +0,663s 7. Joey Hand (RBM BMW); 1:38,286min., +0,781s 8. Bruno Spengler (Schnitzer BMW); 1:38,458min., +0,953s 9. Vitaly Petrov (HWA Mercedes); 1:38,781min., +1,276s 10. Edoardo Mortara (Abt Audi); 1:38,786min., +1,281s 11. Timo Scheider (Phoenix Audi); 1:39,054min., +1,549s 12. Pascal Wehrlein (HWA Mercedes); 1:39,826min., +2,321s
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?