Vozy DTM by měly být od roku 2016 poháněny pouze 4 válcovými motory s turbem. Díky vyšší efektivnosti by mělo být dosaženo snížení nákladů.
Budou v DTM turbomotory? Momentálně vozy DTM používají motory V8, od roku 2016 by je mohly nahradit 2,0l agregáty V4 s turbem. Po domluvě s japonskými Super GT o stejných pravidlech a plánovaném zavedení DTM do USA v roce 2015 nebo 2016 by měly být právě tyto motory dalším krokem k mezinárodní sérii.
"Je bez debat, že jak v Evropě tak USA chceme dvoulitrové motory s turbem. Celkově chceme stejná pravidla," připouští šéf ITR (promotér DTM) Hans Werner Aufrecht. I přes zavedení nových motorů by však série měla zůstat ufinancovatelná: "Důležitý bod, který akceptovali všichni výrobci, je, že náklady poklesnou. To jim umožní jezdit se stejným autem po celém světě."
V DTM se plánuje také využití systému KERS, který je dobře známý z Formule 1. Momentálně na vývoji odpovídajícího systému pro všechny výrobce pracují zástupci série se zástupci Bosche. "Přemýšlíme o KERSu. Musí to být ale systém, který bude moct použít každý," zdůrazňuje Aufrecht.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?