Timo Scheider by se chtěl v roce 2013 vrátit s týmem Audi Sport Team Abt na vítěznou vlnu a nejlépe navázat na své dva tituly z let 2008 a 2009. Zajímavostí je, že v obou mistrovských letech seděl v A4 DTM v černé barvě, letos bude usedat do A5 DTM v černé barvě...
Co spojuje sezony 2008, 2009 a 2013 Tima Scheidera?... Tajemství černého zbarvení. Timo Scheider chce hodit nepovedenou sezonu 2012 za hlavu a letos začít opět bojovat na čele. Jeho vůz je letos opět v černých barvách, stejně jako v mistrovských letech. To je určitě dobré znamení před startem sezony, když sám jezdec na barvu vozu upozorňuje.
"Po několika letech sedím opět v černém autě. S takto zbarveným autem jsem vyhrál dva tituly a už jen vzpomínky na ty roky mi dodávají extra motivaci," říká 34letý pilot Audi. "Po zimě už mě opravdu svrbí ruce. Na závod už se hodně těším."
Timo Scheider, Audi A4 DTM, rok 2009
Období zimní pauzy si jezdec užil: "Základní pozitivní přístup k závodění v této sezoně podle mě vězí v hlavě." Týmovým kolegou zkušeného veterána DTM bude letos mladíček Adrien Tambay. 22letý mladík má v Scheiderovi vzor: "Vzpomínám si na loňský rok, kdy to pro mě byl na Hockenheimu můj první závod v DTM.
Teď je to jiné. Mám více zkušeností a už jsem stál jednou i na podium. Na závod na Hockenheimringu se už těším a uvidíme, co si zapamatuji z letošního víkednu," říká Francouz.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.