Na právě ukončených testech v Barceloně mohli jezdci poprvé okusit systém DRS, přinášíme Vám postřehy o jeho fungování od 5 zkušených jezdců.
Zadní nastavitelné křídlo "udělalo dojem" na Jamieho Greena, od jeho použití v případě jízdy v závěsu za jiným vozem si však neslibuje žádné zázračné věci. "Efekt nebude tak velký jako ve Formuli 1, takže předjíždění nebude lehčí." To se dá očekávat hlavně proto, že vozy DTM nemají takový výkon jako F1. "Ale DRS při předjíždění pomůže," uzavřel vítěz 8 závodů DTM.
Přenastaviltené zadní křídlo zapůsobilo na dalšího jezdce Audi, Mika Rockenfellera: "Po technické stránce fungovalo DRS během testů bezchybně. Do závodění v DTM by mohlo přinést něco extra. Díky vyšší rychlosti na rovinkách bychom měli zajíždět lepší časy na kolo. Vše, co může zlepšit závody DTM, je vítané. DRS se snaží nabídnout lepší příležitosti pro předjíždění. To je dobré jak pro nás jezdce tak i diváky."
Také úřadující šampion DTM, Bruno Spengler, se k novince vyjádřil: "DRS je systém, který musí závodního jezdce bavit. Opravdu je ten systém citelně znát. Dříve řadíte vyšší převodové stupně a na rovinkách dosahujete vyšších rychlostí. Člověk by si na něj musel prvně zvyknout a učit se kolo od kola. I proto jsou testy zde v Barceloně a na Hockenheimu velmi důležité."
"Ze systému DRS mám dobrý pocit. Zatím je příliš brzy na to, abychom mohli odhadovat, jaký bude výsledný efekt," pokračoval Christian Vietoris. Jako poslední si vzal slovo dvojnásobný mistr DTM, Timo Scheider: "Myslím, že nastal čas, abychom něco změnili. Fanoušci chtějí vidět předjížděcí manévry. DRS a pneumatiky option (nové pneumatiky testované v Barceloně) tomu určitě mohou pomoci."
Systém DRS v DTM funguje trochu jinak než ve Formuli 1:
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.