Přečtěte si zajímavý článek o tom, jak BMW mezi závody přepravuje 350 tun materiálu a proč někteří zaměstnanci týmu nestíhají sledovat závody.
Preciznost a rychlost - na tyto dvě věci dojde každý závodní víkend DTM a je poměrně jedno jestli přímo na trati nebo mimo ni. Když jezdci projíždí pod cílovou vlajkou, tak v zákulisí již začíná další souboj, souboj s časem. V letošním kalendáři se nacházely dva závody týden po sobě. Přesun z Nürburgringu na Zandvoort zvládl tým BMW v rekordním čase a to mluvíme o přepravě 350 tun materiálu.
BMW a jeho tři týmy vozí poměrně dost vybavení, které se poskládá do 30 kamionů, které musí převést závodní auta, vybavení týmů a hospitality. Časový plán je vždy velmi těsný. Ve čtvrtek před závodním víkendem musí být z každého auta již vybaleno vše a hotová už musí být práce i na garážích a hospitality.
Mezi Nürburgringem a Zandvoortem měl tým na přepravu všech věcí pouhých 72 hodin. Šéf týmu Schnitzer, Charly Lamm, k tomu říká: "Po Hockenheimu a Lausitzringu jsme zažili druhý "back-to-back" závod sezony. Už jsme si v tomto složitém logistickém procesu udělali určitou rutinu. I tak to byla pro všechny týmy velká námaha v tak krátkém času převést tolik jednotlivých dílů z Nürburgringu do Zandvoortu."
Lamm tak odcenil snahu svého týmu: "Mám respekt před tím, co celý manšaft dokázal. Pro mnoho nezasvěcených je to až s podivem, že vše tak bezproblémově klaplo. Celým tajemstvím je ale přesné a promyšlené plánování BMW, týmů a všech zúčastněných partnerů."
Bruno Spengler a Martin Tomczyk ještě na Nürburgringu oslavovali svoje první a třetí místo a v zákulisí se již začínalo s tvrdou prací. Napřed týmy demontují jejich garážové vybavení a veškeré vybavení srovnají do speciálních transportních kontejnerů. Do tří hodin od konce závodu se do návěsů začínají nakládat první díly.
Stejně tak to je i s hospitality. Německé šampaňské na overallu Bruna Spenglera ještě nebylo ani suché a už se krůček po krůčku demontovalo vybavení boxů. Hospitality obnáší spoustů věcí, hlavně jej tvoří moderní multifunkční budova, která má 1200 metrů čtverečních a je v ní ukryta kuchyně i lékařské prostory. Do tří dnů bude vše v Holandsku zase postaveno.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.