Přečtěte si zajímavý článek o tom, jak BMW mezi závody přepravuje 350 tun materiálu a proč někteří zaměstnanci týmu nestíhají sledovat závody.
Preciznost a rychlost - na tyto dvě věci dojde každý závodní víkend DTM a je poměrně jedno jestli přímo na trati nebo mimo ni. Když jezdci projíždí pod cílovou vlajkou, tak v zákulisí již začíná další souboj, souboj s časem. V letošním kalendáři se nacházely dva závody týden po sobě. Přesun z Nürburgringu na Zandvoort zvládl tým BMW v rekordním čase a to mluvíme o přepravě 350 tun materiálu.
BMW a jeho tři týmy vozí poměrně dost vybavení, které se poskládá do 30 kamionů, které musí převést závodní auta, vybavení týmů a hospitality. Časový plán je vždy velmi těsný. Ve čtvrtek před závodním víkendem musí být z každého auta již vybaleno vše a hotová už musí být práce i na garážích a hospitality.
Mezi Nürburgringem a Zandvoortem měl tým na přepravu všech věcí pouhých 72 hodin. Šéf týmu Schnitzer, Charly Lamm, k tomu říká: "Po Hockenheimu a Lausitzringu jsme zažili druhý "back-to-back" závod sezony. Už jsme si v tomto složitém logistickém procesu udělali určitou rutinu. I tak to byla pro všechny týmy velká námaha v tak krátkém času převést tolik jednotlivých dílů z Nürburgringu do Zandvoortu."
Lamm tak odcenil snahu svého týmu: "Mám respekt před tím, co celý manšaft dokázal. Pro mnoho nezasvěcených je to až s podivem, že vše tak bezproblémově klaplo. Celým tajemstvím je ale přesné a promyšlené plánování BMW, týmů a všech zúčastněných partnerů."
Bruno Spengler a Martin Tomczyk ještě na Nürburgringu oslavovali svoje první a třetí místo a v zákulisí se již začínalo s tvrdou prací. Napřed týmy demontují jejich garážové vybavení a veškeré vybavení srovnají do speciálních transportních kontejnerů. Do tří hodin od konce závodu se do návěsů začínají nakládat první díly.
Stejně tak to je i s hospitality. Německé šampaňské na overallu Bruna Spenglera ještě nebylo ani suché a už se krůček po krůčku demontovalo vybavení boxů. Hospitality obnáší spoustů věcí, hlavně jej tvoří moderní multifunkční budova, která má 1200 metrů čtverečních a je v ní ukryta kuchyně i lékařské prostory. Do tří dnů bude vše v Holandsku zase postaveno.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?