Jezdci Mercedesu, Jamie Green a Gary Paffett, očekávají, že nová generace vozů DTM bude rychlejší než ta stará hned od začátku. To vše i přesto, že cílem nových pravidel bylo zpomalit rychlost vozů DTM omezením aerodynamických částí vozů.
První velká technická změna v pravidlech DTM od jeho znovuzavedení v roce 2000 vešla v platnost s počátkem této sezony, když všechny vozy momentálně používají 57 společných částí včetně šasi za účelem snížení nákladů a zvýšení bezpečnosti jezdců.
Redukce aerodynamických částí, zvláště nejrůznějších křidelék, které se na vozech Audi a Mercedes začaly objevovat v minulých sezonách, byla vyrovnána povolením větších zadních křídel a nových širších gum. Zatímco tyto změny mají produkovat očekávané zvýšení mechanického gripu, a tak zlepšení v pomalých zatáčkách, tak jezdci týmu HWA, Gary Paffett a Jamie Green, oba shodně říkají, že na testech byli schopni najíždět vyšší rychlostí i do rychlejších zatáček.
"Opravdu jsme neztratili žádný přítlak. Máme větší křídlo a opravdu dlouhý difuzor. Navíc širší gumy znamenají vyšší grip v pomalých zatáčkách," řekl Jamie Green pro britský Autosport. "Je to docela cool, protože jako jezdec vždycky chcete rychlejší auto a Cčko coupé je jednoznačně rychlejší [než C sedan], i když je těžší."
Paffett, který je jedním ze tří partnerů Greena u továrního týmu Mercedesu HWA, tvrdí že nárůst rychlosti je zaznamenatelný i zevnitř vozu. "Větší kola dělají auto mnohem méně nervózním a navíc se zvýšeným přítlakem můžete projíždět rychlejí i rychlé zatáčky. Když jsme na Hockeheimu na testech před pár týdny přijeli do části trati zvané Stadion, tak to opravdu bylo cítit. Když pak začínáte brzdit do vláseky [která následuje], tak zjistíte, že musíte brzdit trochu dříve, protože do té zatáčky přijíždíte vyšší rychlostí."
"Myslím, že toto závody přibližuje více formulím a možná to pomůže rychle se adaptovat klukům, kteří do Mercedesu právě přišli jako jsou Robert Wickens a Roberto Merhi," zakončil Gary Paffett.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?