Coulthard a Schumacher dostali penalizace

Coulthard - Schumacher, R.
Coulthard - Schumacher, R., foto: dtm.de
iMotorSport.cz 7. srpna 2011 23:05
Sdílej:

David Coulthard i Ralf Schumacher dostali po dnešní kolizi na Nürburgringu penalizace, které je posunou na startovním roštu příštího závoudu.

Ralf Schumacher, jezdec týmu HWA, vytlačil Davida Coultharda z trati v první zatáčce druhého kola závodu. Oba pak kolidovali v následující zatáčce, když se snažil Skot vybojovat zpět svoji pozici. Kontakt vyústil až v roztočení Ralfa a jeho následné odstoupení. Poté, co závodní komisaři shlédli opakovaný záznam, tak usoudili, že se oba jezdci provinili proti článku 30 Sportovního kodexu DTM. Bývalý jezdci Formule 1 dostali penalizaci 3 míst na startu v následujícím závodu. "Tohle je poprvé, alespoň tedy co si pamatuji, za 20 let závodění, co jsem dostal od stewartů penalizaci. Na výjezdců z první zatáčky jsme byli opravdu hodně mimo trať. Za celý víkend jsem tak daleko nevyjel, takže vůbec nechápu, kde se vzala taková trakce. Je nešťastné, že k této kolizi došlo. Poškodil jsem si vůz a rychlost, kterou jsme během víkendu měli, byla pryč," říká smutně David Coulthard. "Asi jsem začal brzdit až moc pozdě a dostal se do kontaktu s Davidem. Byl to fairový souboj, oba jsme si chtěli udržet svoji pozici. Když soupeříte s dalším jezdcem na Mercedesu, tak se snažíte být opatrný, ale v těsných závodech se takové věci prostě stávají," pokračoval Schumacher.
Stalo se
Testy aut
DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI

DLOUHODOBÝ TEST: DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI – prémiové SUV s dieselem za 950 tisíc

Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?

Novinky
Tesla Cybertrack

Musk pod palbou: Tesla Cybertruck má "svolávačku" kvůli konstrukční vadě a čelí vlně útoků na auta i prodejny

Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.

Novinky ze světa EV
Elektrický Renault 5 Turbo 3E

ODHALEN Renault 5 Turbo 3E: Legenda se vrací, nyní jako "nejbrutálnější" elektromobil + VIDEO

Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.

Zajímavosti
Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond v Grand Tour.

Parta z Top Gearu se vrací! Trio Clarkson, Hammond a May bude v novém pořadu

Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.