Audi s 11 vozy, Mercedes jen s 8

Enge, Tomáš
Enge, Tomáš, foto: dtm.de
iM2 19. dubna 2009 15:25
Sdílej:

Přinášíme Vám stručný přehled toho, kdo se letos postaví s jakým vozem na start sezony DTM 2009.

Audi: Audi v továrním týmu sází na osvědčené tváře, které za značku se čtyřmi kruhy na kapotě startovaly již vloni. Jsou jimi úřadující šampión Timo Scheider, dvojnásobný král DTM Mattias Esktröm, rekordman LeMans Tom Kristensen a Martin Tomczyk. V loňských vozech se předvedou Britka Katherine Legge, Francouz Alexandre Prémat, Brit Oliver Jarvis, Němci Mike Rockenfeller a Markus Winkelhock. Tým Kolles na start postaví dva zákaznické vozy Audi specifikace 2007 v rukou Dánů Christiana Bakkeruda a Johannese Seidlitze. U Audi se v továrním týmu nic nemění Mercedes: U Mercedesu-Benz postupují bývalý jezdec F1 Ralf Schumacher a ex-šampión DTM Gary Paffett z ročních vozů do aktuálních Cček. Nahradí tak Bernda Schneidera (ukončil závodní kariéru) a Jamieho Greena, který pojede s rok starým vozem. S vozy specifikace 2009 továrního týmu HWA pojedou i Kanaďan Bruno Spengler a Skot Paul di Resta. S loňskou specifikací trojcípé hvězdy se na start postaví Jamie Green, mistr Formule 3 Euro Serie z roku 2004; Susie Stoddart; Maro Engel a Mathias Lauda. Paffett se vrací do továrního týmu Kompletní startovní listinu naleznete zde
Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.