Lexus nehodlá otálet s prací na novém speciálu. Špatnou zprávou pro nás Evropany je, že k vývoji vozu bude docházet zatím jen v Japonsku. V roce 2008 ho v DTM tedy neuvidíme.
Místo DTM se bude prohánět v japonském šampionátu super GT, ve třídě Super GT300. Podle našich informací se projekt Lexusu opravdu týká DTM, ale vůz už bude postaven podle nových technických regulí. Ty však vstoupí v platnost nejdříve v roce 2010.
Prototyp představený v Tokiu si odbude svoji závodní premiéru ve třetím závodě a následně absolvuje celý zbytek sezóny. Jezdec ChamCar Andrew Lotterer pilotoval prototyp v průběhu testování. Pilot pro sezónu je zatím velkou neznámou, protože na okénku na autosalonu v Tokiu bylo napsáno Y.Yaguchi. Ale je možné, že se také jedná o šéfinženýra Lexusu, který s jmenuje Yukihiko Yaguchi.
Toyota a Lexus už dříve ukázali velký zájem o vstup do prestižní série DTM. Asi před dvěma roky totiž koupili ex-DTM Opel Vectra za účelem zkoumání!
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.