LeMans, závod: Po vítězné kvalifikaci si v premiérovém závodě na okruhu v Bugatti Le Mans nenechal Bruno Spengler utéct ani vítězství v samotném závodě.
Frankofonní Kanaďan Bruno Spengler si letos dojel v předposledním závodě sezony již pro své třetí vítězství v sezoně 2006. Jeho úspěch je bohužel trochu zastíněn ziskem pátého titulu mistra DTM Bernda Schneidera, veteránovi, jehož účinkování sahá dost hluboko do historie DTM.
Spengler vedl v závodě od startu až do cíle, i když v jeho zrcátkách po celou dobu závodu sledoval svého týmového kolegy Fina Mika Häkkinena. Häkkinen měl slabší pouze první stint, dále už měl v závodě jen silné okamžiky. V cíli jej dělilo od první pozice pouhých 0,398 seundy.
Tom Kristensen přes velmi silný vstup do závodního víkendu, nedokázal v závodě využít ani mnoholeté vítězné zkušenosti z této legendární tratě. Jeho boj o titul se tak zakončil v předposledním závodě sezony, přesto, že se umístil na třetí pozici.
Bernd Schneider měl potíže hned v úvodu závodu, když v prvním kole kolidoval s Mattiasem Ekströmem, jenž následně ze závodu odstoupil. Ale i Schneider se musel dostat ze štěrkové zony, aby mohl pokračovat v závodě, což se mu povedlo, ale ztratil několik pozic.
Nakonec, svojí stíhací jízdou dokázal dosáhnout na pátou pozici v cíli, čímž se mohl radovat ze svého pátého titulu mistra DTM. Ztráta v cíli na čtvtého Tomczyka byla jen tři desetiny sekundy.
Jamie Green si dojel do cíle pro šestou pozici a to hlavně díky trestu, který musel vykonat v boxech. Alexander Margaritis obsadil sedmou pozici a osmou, tedy poslední bod si z Francie odváží Timo Scheider.
Na počástku závodu, tedy v prním kole se stala velká havárie, ve které byli zapleteni Frank Stippler a Mathias Lauda, kteří ze závodu také hned odstopili. Foto_ DTM Media
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.