Bernd Schneider vyhrál svým nejrychlejším časem druhý test na tureckém okruhu v Istanbulu.
Double vedení Audi z prvního testu nyní ve druhé nahradilo double značky Mercedes v podání Bernd Schneider první a druhý Gary Paffett. Rekordní šampión seriálu DTM Bernd Schneider zajel absolutně nejrychlejší čas dnešního dne.
5,338 km dlouhý okruh zvládl nejrychleji projet za 1:45,407s a vyhrát o 0,168s před druhým Paffettem. Třetí v pořadí skončil Manuel Reuter s prvním vozem Opel, čtvrtý ve výsledcích opět figuroval Mercedes-Benz, který řídil Jean Alesi. První pětku uzavřel Bruno Spengler s loňským Mercedesem.
Foto: Marek FELT eWRC.CZ
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?