Stippler odstartoval v Turecku premiéru

Stippler, Frank
Stippler, Frank, foto: Audi Sport Press
ar1 30. září 2005 13:17
Sdílej:

Frank Stippler odstartoval nejrychlejším časem závodní víkend inauguračního podniku v tureckém Istanbulu.

Nejzajímavější a nejznámější šampionát cestovních vozů DTM letos debutuje na novém okruhu v tureckém Istanbulu, kde se tento víkend představí zdejšímu publiku předposledním podnikem sezony.

Nejlépe, jak jsme již zmínili v úvodu do této premiéry vstoupil německý jezdec týmu Joest Frank Stippler, který s rok starou Audi A4 DTM zajel téměř totožný čas, jako druhý Allan McNish s letošním modelem.

Třetí pozici, tedy čas, zajistil pro Opel Heinz Harald Frentzen, jenž ztartil na vítěze pouhých 0,109s. První Mercedes dovezl do TOP 5 Bruno Spengler a druhým byl Mika Hakkinen, kterému patřilo 5. místo.

Vůbec, jezdci s rok starými modely měli na této trati v úvodním tréninku celkově navíc, protože dalším v pořadí byl Alexandros Margaritis s dalším loňským Mercedesem.

Favorité letošní sezony v boji o titul Mattias Ekström zajeli průměrné časy, když Ekström skončil s 8. časem a jeho rival Gary Paffett dokonce až se 14. Ale nepředbíhejme, jde zatím jen o první test.

Foto: Audi Sport Press

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.