V záplavě pseudo terénních SUV a crossoverů působí nový Ford Bronco jako zjevení. Schopný off-road si bere na mušku zákazníky, kteří by jinak sáhli po Jeepu Wrangler.
Společnost Ford oznámila, že nové Bronco je jako funkční terénní automobil a nejen módní SUV, které se jako off-road jen tváří. Nové Bronco se svou světlou výškou 294 mm je nejlepší ve své třídě. Stejně tak hloubka brodění 851 mm je na vrcholu segmentu. Poprvé si také lze objednat vůz na 35 palcových penumatikách rovnou z továrny.
Novinka od Fordu je k dispozici se dvěma motory. Základní, u nás dobře známý čtyřválec o objemu 2,3 litru, je zde naladěn na výkon 270 koní a točivý moment vrcholí hodnotou 420 N.m. Za příplatek můžete mít pod kapotou V6 o objemu 2,7 litru. Ten nabízí výkon 310 koní a točivý moment 542 N.m. Motory mohou spolupracovat buď se 7 stupňovou manuální převodovkou a nebo 10 stupňovou automatickou. Poháněna jsou samozřejmě všechna čtyři kola.
Dvou a čtyřdveřové Bronco je vybaveno odnímatelnými dveřmi. Manipulace s nimi je prý jednoduchá a větší provedení má navíc místo pro jejich přepravu. Zpětná zrcátka jsou umístěna na kapotě, tudíž zůstanou na svém místě i po demontáži kapoty.
Obě karosářské varianty mají odnímatelné střešní panely, které dokáže demontovat, či následně zpět namontovat jediná osoba. K dispozici má být i plátěná střecha. Kromě různého druhu střechy si zákazníci mohou zvolit též různé provedení dveří. Dále mohou svůj vůz vylepšit pevnostními nárazníky s integrovaným navijákem, LED přidanými světly, střešním nosičem a nebo rozlišenými blatníky.
Interiér nového Bronca byl inspirován svým předchůdcem. Všechny ovládací prvky jsou dobře viditelné a intuitivně rozmístěné. Interiér je zcela chráněn před vlhkostí, má pogumovanou podlahu s vypouštěcími zátkami, vodotěsné ovladače a voděodolné čalounění.
Bronco je vybaveno nejnovějším multimediálním zařízením Ford SYNC4 s 8 palcovým (za příplatek 12 palcovým) dotykovým displejem s off-road navigací. Kamery snímají prostor 360 ° okolo vozu, což přijde vhod při jízdě v těžkém a členitém terénu.
Karoserie Fordu Bronco je usazena na pevném ocelovém rámu. Přední náprava je nezávislá s diferenciálem Dana AdventTEK, vzadu je pevná náprava Dana 44 AdventTEK. Obě nápravy lze objednat s elektronickým uzávěrem diferenciálu Spice Performa-TRAK.
Nový Ford Bronco s dvoudveřovou karosérií a čtyřválcovým motorem EcoBoost bude ve Spojených státech startovat na ceně 29 995 $ (asi 700 tisíc Kč). Ford počítá se zahájením výroby začátkem roku 2021, k prvním zákazníkům vůz zamíří z jara téhož roku.
Škoda Scala je na trhu už několik let a vždy byla mezi svými rivaly tak trochu opomíjenou volbou. Není vnímána tak prestižně, jako třeba Golf a ani není extravagantní jako třeba Peugeot 308, ale přesto bychom si v této kategorii vybrali právě Scalu, proč?
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?