Budoucnost patří prvotřídnímu designu. Mercedes-Benz ukázal atraktivní koncept "A Sedan"

Mercedes Benz Concept A sedan
Mercedes Benz Concept A sedan, foto: Mercedes-Benz
AutoRoad.cz 19. dubna 2017 06:19
Sdílej:

Mercedes-Benz na letošním autosalonu v Šanghaji představuje studii s názvem „Concept A Sedan“. Ta naznačuje fakt, že automobilka uvažuje nad rozšířením kompaktní řady o plnohodnotný sedan. Dále nám ukazuje, jaký vzhled by mohli budoucí generace modelů nižší střední třídy dostat.

„Čas záhybů je u konce,“ říká šéfdesignér koncernu Daimler Gorden Wagener. Se svými dokonalými proporcemi a sníženou linií, je Concept A Sedan dalším milníkem smyslné čistoty, který má potenciál nastolit novou éru designu.

Nový koncept je 4570 mm dlouhý, 1870 mm široký a 1462 mm vysoký. Ve srovnání se současným Mercedesem CLA je tedy výrazně širší. Koncept má mít blíže především klasickým sedanům. Důležité je především prodloužení střechy, které poskytuje dostatek prostoru pro cestující na zadních sedadlech, což je hlavní nedostatek u aktuálního modelu CLA.

Dále se koncept vyznačuje především schovanými klikami dveří a B sloupkem, které tak nijak neovlivňují boční linie vozu. Výrazné jsou také přední a zadní podběhy, ve kterých se ukrývají 20ti palcová kola. Přední části dominuje maska chladiče Panamericana s trojúhelníkovými světlomety s fialovým nádechem.

Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.