Nový Passat osmé generace zná snad úplně každý. Jeho chystaný sportovnější derivát s označením CC je již delší dobu ve vývoji a tohle je ukázka, jak by mohl ve finále vypadat.
Čtyřdveřové kupé s označením CC je však ve vývoji delší dobu a veřejnost stále víc spekuluje o tom, co vlastně vůz nabídne za inovace a vzhled. Otázkou je také premiéra, která u verze CC proběhne do následujícího půl roku.
Více informací však nevíme, a to i přes fakt, že automobilka Volkswagen už na silnicích v Německu prohání jeho první maskované prototypy. Právě na základě špionážních fotek byl stvořen nový počítačový návrh, jenž má na starosti návrhář říkající si RM Design. Lehkou inspirací pro tvorbu nového CC pak byly nové modely od Audi, především pak A5ka.
Dravě vypadající vůz se siluteou kupé však nabídne koncepci karoserie liftback. To znamená, že jeho páté dveře se budou otevírat naprosto celé i se zadním sklem, což je velká změna oproti současnému CC. Na rozdíl od Passatu B8 pak přijde verze CC se sportovnějším podvozkem, lepší výbavou a v nabídce by se měli objevit výhradně silnější motory.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.