Začátkem března Land Rover představí facelift Evoque, co nového se schystá?
Omlazený Evoque se už poslední půl rok pravidelně objevuje na silnicích jakožto zamaskovaný prototyp. Nyní Land Rover ukázal fotografii, která nám má připomenout, že už v Ženevě uvidíme více, ale také nám má poodhalit jednu z chystaných novinek.
Tou jsou nové světlomety. Samozřejmě se nejedná o ledajaké světlomety. Jsou tvořeny z LED diod a jak už je u jiných značek zvykem, budou adaptivní. Konkrétně mají být velmi účinné jak při zhoršených podmínek, tak i za normálních okolností. Mají perfektně kopírovat profil vozovky a tak zajistit co možná nejlepší viditelnost.
Novinkou bude také kompletně obměněná paleta motorů. Tu mají tvořit také nové čtyřválce označované INGENIUM. Ty budou jak zážehové s přeplňováním, tak i vznětové. Další možnou novinkou by mohla být i verze kabriolet, ale to není potvrzeno a tak nezbývá než se nechat v březnu překvapit.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?