Designér říkající si X-Tomi design vytvořil několik digitálních renderů nedávno představeného Fiatu 500X v ostřejším provedení Abarth.
Standardní 500X je kompaktní crossover, který se před pár dny oficiálně představil na autosalonu v Paříži. Zatím ale není stanovený termín, kdy by měl přijít do prodeje a tak je příliš brzy na to hovořit o verzi Abarth. To ale X-Tomiho nezajímá a ač výroba vozu v provedení Abarth velmi nepravděpodobná, ostrý 500X máme před sebou.
X-Tomi design si pohrál s myšlenkou vyššího výkonu u 500X, který čistě hypoteticky by mohl být kolem 220 až 230 koní s přihlédnutím ke standardnímu 2,4-litrovému motoru Tigershark, který u 500X poskytuje výkon 184 koní.
Maďarský nezávislý umělec navíc vybavil červený 500X svalnatým body kitem s výraznějšími podběhy kol, většími koly z lehkých slitin, barevnými brzdovými třmeny a sníženým sportovním podvozkem. Vzadu si digitální novinka nechala nainstalovat difuzor a nové výfukové potrubí s několika koncovkami, které se ale zdá být trochu přehnané pro vozidlo s těmito kompaktními rozměry.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?