Automobilka Honda oznámila, že pracuje na kompaktním crossoveru, který vstoupí v roce 2014 na americký trh. Do Evropy by měl model zavítat v roce 2015.
Honda Vezel představuje produkční verzi konceptu Urban SUV, která byla představena veřejnosti poprvé v listopadu na tokijském autosalonu. Varianta JDM je již v prodeji, a teď přijde na řadu model v americké specifikaci.Specifikace pro americký trh by měla být známá v druhé polovině roku 2014.
Jazz/Fit na bázi crossoveru se má také dostat na evropský trh a to v roce 2015. Bude ale muset čelit silné konkurenci v podobě vozů (Nissan Juke, Renault Capture, Peugeot 2008, Škoda Yeti, VW Tiguan) Podrobnosti o tom, co bude pohánět americkou a evropskou verzi nebyla oznámena, ale Honda počítá i s hybridní verzí, která bude mít 1,5-litrový benzínový motor, 22kw elektromotor a sedmi rychlostní dvouspojkovou převodovku, která ale neopustí japonské území.
Hlavní inženýr Hondy uvedl, že si auto pravděpodobně zachová své jméno, ale v závislosti na úředníky dostane kosmetické úpravy aby lépe vyhověla místnímu trhu.Zdroj: WorldCarFans.com
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?