Další verze jednoho z nejvíce prodávaných vozů italské automobilky je tady! Tentokrát v provedení 5+2
V pořadí třetí provedení veleúspěšného Fiatu 500 přichází. Fiat 500L Living obohatí stávající nabídku modelovou flotilu nejprve v „rodné“ Itálii, následovat bude zbytek světa. Oficiální se začíná prodávat v červenci letošního roku. K nám dorazí o pár dnů či týdnů později.
Nová verze se liší oproti předchůdci 500L především v celkové délce. Ta činí i s prodlouženou zádí momentálních 4 350 mm, nárůst však zaznamenala i výška automobilu, a to o rovných 10 mm. Zbytek rozměrů zůstal totožný. Další podstatnou inovací je třetí řada sedadel. Dostáváme tak provedení 2+3+2, přičemž poslední řada sklopných sedadel představuje poslední možnost převozu dětí či dospělých, to však jen v nouzovém režimu.
Výbava zahrnuje dva volitelné stupně - Pop Star a Lounge. Samozřejmostí má být široký výběr v oblasti barevných kombinací exteriér/interiér či velikosti a tvaru kol. Automobil rozezvučí benzinové 1,4 l nebo 1,9 l o výkonech 70 kW (95k)/ 77 kW (105 k) či naftová 1,3 l MultiJet II o výkonu 85 k (62 kW), dále pak 1,6 l s 77 kW a 105 koňmi. Zbylé informace výrobce uvede počínaje oficiálním prodejem.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?