Tradiční festival tuningových specialit SEMA je ideálním místem k představování přibroušených verzí různých značek. Letos se účastní Lexus a představuje novou GS ve verzi F Sport.
Má-li BMW svoji divizi M, má také Lexus divizi F. Označí-li se vůz pouze písmenem F, znamená to totéž, jako když BMW označí svůj vůz písmenkem M. A označí-li Lexus svoji novinku jako F Sport, nemůžeme za tím hledat nic jiného, než alternativu M paketu od BMW. Jde tedy o menší úpravy, než které by byly nutné pro plnohodnotné označení F.
V první řadě je tu sériový motor z verze GS 350. Šestiválcový 3,5litrový motor dává nezměněný výkon 306 koní a to by na vrcholnou verzi samozřejmě nestačilo. Co se však měnilo, to je naladění adaptivního podvozku. Ten má sportovnější tón dosažený mimo jiné tužšími stabilizátory. Pro ostrou jízdou jsou dosazena větší, devatenáctipalcová kola, která uchovávají větší kotouče brzd.
Řidič má k dispozici nové, sportovnější sezení a to včetně agresivní červené kůže.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.