Autosalon ve Frankfurtu nebude prost novinek se značkou Škoda. Ukáže se zde nový vůz, který nahradí Octavii Tour, byť zatím jen jako koncept.
Novinka bude věrně navazovat na Octavii Tour, půjde o vůz vzhledu sedanu, prakticky by však mělo jít o liftback, což je z hlediska užitných vlastností jistě lepší cesta.
Vůz bude určen jak do Evropy, tak také do nenáročných trhů Ruska a Číny, bodovat by měl zejména poměrem ceny k užitné hodnotě. Indický trh získá svou vlastní variantu, jak se již delší dobu spekuluje. Bude odvozena od modelu Polo a půjde o sedan.
Nová Škoda je odvozena od nedávného konceptu Vision D, dále pracuje s představenými detaily a zdá se, že nové vozy Škoda se budou vyznačovat velmi geometrickým pojetím. Ostré hrany jsou asi nejvýraznější symbolikou konceptu. Za pozornost jistě stojí LED světelný pás, který bude podle všeho sloužit jako světla pro denní svícení.
Sériovou verzi konceptu by měla Škoda představit asi za půl roku, na autosalonu v Ženevě.
Tiskovou konferenci při představení novinky bude možné sledovat online na stránkách Škoda.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?