Dobrá zpráva přišla ze Švédska. Saabu se v pátek 27.května podařilo opět rozběhnout výrobu v Tröllhattanu. Linky byly zastaveny 6. dubna, důvodem bylo přerušení dodávek dílů od dodavatelů.
K tomu aby se výrobní linky znovu rozběhly bylo potřeba sehnat 30 milionů Eur pro doadavatele. To se nyní podařilo díky čínské společnosti Pang Da. Jde o čínského automobilového distributora, ten zmíněnou částkou zaplatil dopředu 1300 vozů pro čínský trh.
Nyní tedy bude možné vyrobit 6500 saabů na které má společnost objednávky. Během této krize jednal Saab Automotive i s dalším čínským podnikem Hawtai Motors, tato jednání skončila neúspěchem. Takže výroba typů 9-3 a 9-5 se múže již naplno rozjet.
Jednalo se o další nepříjemnou událost v novodobé historii automobilky, ta po tom co byla koncernem GM odstřižena nenašla ani pod křídly holanského Spykeru finanční stabilitu. Doufejme že se automobilce bude již dařit lépe, byla by opravdu škoda přijít o takto inovativního a tradičního výrobce neobyčejných automobilů.
zdroj: autoblog.com
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?