Luxgen Neora - elektřina z Taiwanu

Neora
Neora, foto: Luxgen
Marek Litzman 27. dubna 2011 12:55
Sdílej:

Nová a zatím nepříliš známá automobilka z Taiwanu představuje další model do své palety. Tentokrát jde o plně elektrický sedan.

Luxgen se zrodil před dvěma lety spolu s představením svých modelů MPV a SUV. S platformou od Renaultu Espace se snaží prosadit nejen na domácím trhu.

Nyní v Šanghaji ukázal tento nováček další kousek do vlastní sbírky. Prozatím jako koncept se představil elektrický sedan Neora. Přestože se zdá, že má naději na sériovou výrobu,  ta zatím nebyla potvrzena, neznáme tak žádné termíny.

Pod kapotou je elektromotor o výkon slušných 245 koní. Ten rozhýbe vůz o hmotnosti 1,6 tuny na stovku za šest a půl sekundy, maximální rychlost je limitována hodnotou 150 km/h. Motor by údajně mohl mnohem více, zde je ale zřejmé, že vliv na energii v bateriích by byl přílišný. Neora má přitom vynikající dojezd až 400 km. Velice kapacitní baterie má být ze čtyř pětin nabita za pouhou hodinu, na to ale bude třeba rychlonabíječka a řekl bych, že i pořádně tlustý kabel přímo z Temelína.

 Pozornosti čtenáře by neměly uniknout také některé detaily, zejména head-up displej před řidičem a celkově modré podsvícení kabiny.

Témata:
Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.