Citroën připravil pro brazilský trh rádoby offroadovou úpravu modelu C3 Picasso.
V Brazílii mají rádi oplastované modely standardních vozů, které se tváří jako terénní. Citroën nemohl zahálet, proto připravil model AirCross.
Jde o nám velmi dobře známý model C3 Picasso, na kterém se kromě karoserie nezměnilo téměř nic. Jen v interiéru se objevila nenápadná kapilička, která má tři ukazatele - kompas a dva sklonoměry, pro každou osu jeden.
Podvozek je mírně zvýšený, motor je taktéž specialitou tamního trhu, spaluje benzín i ethanol, přičemž výkon se pohybuje v rozmezí 106-110 koní v závislosti na natankované směsi.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.