Hochům od Audi nějak utekly snímky nové RS5 ještě před její oficiální premiérou v Ženevě. Takže se pojďme podívat co o ní zatím víme.
RS5 nebude chybět klasický bodykit RS od Audi, což zahrnuje především obří nasávací otvory v předním nárazníku a decentní spoiler na víku kufru. Celek doplní obří pětipaprskové elektrony a větrané kotouče osazené výraznými červenými třmeny. Bohužel zatím z Ingolstadtu unikla jen část prospektu ve kterém se nic nepíše o technických datech. Zatím víme jen že bude k dispozici výhradně se sedmistupňovou automatikou s dvojitou spojkou S-tronic. Který z motorů Audi bude pod kapotou zatím nevíme. Můžeme se jen domnívat že by mohlo jít o 4,2 V8 (420 koní) z RS4 nebo o 5,2 V10 (571 koní) z monstrózního RS6. Ovšem nelze vyloučit ani nasazení posíleného 3,0 V6 TFSI z S4. Takže se nechme překvapit, v Ženevě se to jistě dozvíme.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?