Inovativní automobilka Audi představila pro svůj vrcholně sportovní model zajímavou volbu v podobě světlometu složeného jen a pouze z LED. Za příplatek 90 tisíc korun může každý zákazník získat punc futurismu.
Technika jde nezadržitelně kupředu. Technologie LED svělometů byla ještě nedávno světlem budoucnosti a buch, máme tu jedno z prvních aut, které je možné jimi plně vybavit.
Jde o Audi R8. Jistě tento model se jako mnoho dalších od Audi sériově dodává s LED světly pro denní svícení. ale R8 jde dál.
Za příplatek 3590 eur (lehce přes 90 tisíc korun) můžete dostat nejen světla pro denní svícení, ale i potkávací a dálková světla z této technologie. A aby toho nebylo málo, nakonec jsou tu i blinkry z vysoce svítivých diod.
Výhody jsou jasné, extrémně dlouhá životnost, která je vyšší než u celého auta, takže se neočekává že by se takové světlo muselo někdy měnit, barva mnohem více podobná dennímu světlu a nakonec jistě i nižší spotřeba paliva v době, kdy se lidi hádají o každý zbytečně využitý Watt,
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.