Záchrana pro Maserati? Italský výrobce představil nový crossover Grecale

Maserati Grecale
Maserati Grecale, foto: youtube.com
Petr Boháč , AutoRoad.cz 19. února 2022 12:49
Sdílej:

Italská značka Maserati, která je součástí koncernu Stellantis, zveřejnila fotografie nadějného crossoveru jménem Grecale. K dostání bude v benzínových, naftových, hybridních i plně eektrických variantách.

Na zveřejněných promo fotkách je crossover maskovaný jen ve velmi malém množství. Kamuflážní polep má více reklamní charakter, než aby skutečně maskoval proporce vozu.

Podle plánů marketingového oddělení bylo na "kamuflážní fólii" aplikováno několik nápisů ve stylu „Vyberte si jeden z * jízdních režimů“ a nebo „Překvapte můj kufr objemem *** litrů“. Jak se bude blížit datum premiéry, odhalí se tyto informace ukryté pod hvězdičkami. Slavnostní premiéra proběhne 22. března.

Maserati Gracela má být přímým konkurentem vozů, jako jsou Mercedes-Benz GLC, Porsche Macan a BMW X3. Je tedy menší než jeho stájový kolega Levante. S ním však sdílí stylistické prvky, jakými jsou například sklon svažující se střechy a nebo tvar bočních oken. Přední maska s trojzubcem je oproti té u Levante decentnější a elegantnější.

Nové Maserati Grecale sdílí platformu s koncernovými sourozenci Alfou Romeo Giulia a Stelvio. Pod kapotou se objeví široká paleta motorů. K mání bude benzínové, naftové, hybridní i plně elektrické provedení.

Základem bude 2litrový přeplňovaný zážehový čtyřválec doplněný o 48voltový startér-generátor a malou baterii o celkovém výkonu 330 koní. Ve vrcholné verzi bude pod kapotou 3litrový twin-turbo V6 s ohromným výkonem 629 koní.

Stalo se
Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?

Ekonomika
Ilustrační fotografie

Porsche bude propouštět. Až 2.000 zaměstnancům hrozí ztráta zaměstnání

Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.