Pedrosa vyhrál v Aragonsku, Abraham dojel devátý

Pedrosa vyhrál v Aragonsku, Abraham dojel devátý
Pedrosa vyhrál v Aragonsku, Abraham dojel devátý, foto: www.motogp.com
iMotorSport.cz , mediafax 1. října 2012 01:29
Sdílej:

Přetahovaná pokračuje, Dani Pedrosa vyhrál Velkou cenu Aragonska před Jorge Lorenzem a snížil náskok na svého rivala na 33 bodů. Karel Abraham dojel na výborném devátém místě.

Souboj mezi Pedrosou a Lorenzem už se zdál po závodu v San Marinu rozhodnutý. Pedrosa se tam totiž stal obětí nehody a nedojel do cíle. Jenže se zdá, že ve vzájemných soubojích ve druhé polovině sezony je lepší než Lorenzo. Poslední tři závody, pokud dojel do cíle, vyhrál.

Na stupně vítězů se dostal i Ital Andrea Dovizioso, který v dramatickém finiši o třetí příčku porazil Cala Crutchlowa.

Karlu Abrahamovi se na jihu Evropy daří. Ve všech třech letošních podnicích na španělském území dojel do cíle a postupně vylepšuje své umístění. Na Velké ceně Španělska skončil na 17. místě, na Katalánské Grand Prix dojel dvanáctý a nyní v Aragonsku na deváté příčce, těsně za Valentinem Rossim.

Český motocyklista se do elitní desítky dostal i díky pádům Stefana Bradla a Nickyho Haydena. Udržel těsný náskok nad Randy de Punietem a Aleixem Espargarem.

Velká cena Aragonska. Moto GP: 1. Pedrosa (Šp./Honda)2. Lorenzo (Šp./Yamaha) +6,4723. Dovizioso (It./Yamaha) +11,0474. Crutchlow (Brit./Yamaha) +11,1845. Spies (USA/Yamaha) +13,7866. Bautista (Šp./Honda) +28,166....9. ABRAHAM (ČR/Ducati) +57,417

Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.