Šéfové závodního týmu Red Bull v F1, Christian Horner a Helmut Marko, byli jakýmisi katalyzátory v pozadí projektu R-Motorsport Aston Martin DTM. Na vozy Aston Martin se můžeme těšit na roštu závodů DTM už v příštím roce.
Šéf týmu R-Motorsport, Florian Kamelger, a boss DTM, Gerhard Berger, odhalili, že šéfové závodního týmu Red Bull, Christian Horner a Helmut Marko, společně s odcházejícím Mercedesem hrály v počátečních fázích rozhovorů mezi DTM a Aston Martinem důležitou roli.
"Potkal jsem se s Christianem Hornerem a zeptal se ho: 'S kým spolupracujete na projektu Valkyrie'?" prozrazuje Gerhard Berger. "Řekl mi: 'Musíš jít za Andreasem [Baenzigerem] a Florianem [Kamelgerm; dva šéfové partnerské společnosti R-Motorsportu, AF Racing]. Takže jsem je zkontaktoval a před šesti měsíci jsme se začali bavit."
Florian Kamelger dodává: "Helmut byl pomocí, aby se ty diskuze rozjely a spojil nás blíže. Měli jsme tedy první meeting s Gerhardem a jeho [Markův] tým byl v Grazu - opravdu pomohl rozhýbat kolo. Je to joint venture s HWA [HWA se staralo o nasazování továrních Mercedesů do DTM od jeho znovuzrození v roce 2000] a Mercedes v těchto úvodních diskuzích hodně pomohl, za což jim hodně vděčíme."
Dle Kamelgera ale není Mercedes kromě počáteční pomoci v projektu nijak angažován. Co se motoru v Aston Martin Vantage DTM týče, tak se má jednat o "na míru ušitý motor udělaným naším joint venture s HWA". Dle dřívějších spekulací by totiž vozy Aston Martinu mohly využívat motory od Mercedesu anebo pohonnou jednotku z Hondy NSX z japonských Super GT. Jen dodejme, že DTM bude mít úplně sladěná pravidla s japonskými Super GT od sezony 2020.
Kamelger dokonce nevylučuje závodní debut Astonu už v roce 2019. "Dáme vědět, jakmile budeme ready. Záleží to na vývoji a testovacích možnostech auta - chceme mít dobré výsledky a chceme být připravení." Zatím nebylo odhaleno, kolik aut chce R-Motorsport nasadit. Kamelger jen dodal, že "ve střednědobém horizontu to budou 4 auta - bude záležet na stavu vývoje aut". Co se jezdců týče tak Kamelger nic konkrétního neřekl, ale má prý ve své hlavě pár adeptů.
Dle Bergera bylo v získání Aston Martinu klíčové sjednocování pravidel DTM a Super GT. Kamelger připustil, že by jeho nový projekt mohl v budoucnu expandovat i do Japonska.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?